
Openingsconcert 3 oktober - Combattimento
AlgemeenRHENEN - “Op 3 oktober openen we met veel plezier de deuren voor het eerste concert van het nieuwe seizoen 2026-2027 van Klassiek aan de Rijn. We beginnen het seizoen met een bijzonder optreden van Combattimento. Een prachtige gelegenheid om samen het nieuwe seizoen te openen met muziek uit de Barok, bijzondere musici en de intieme sfeer die Klassiek aan de Rijn zo kenmerkt”, aldus de organisatie.
“Al vrij snel na zijn aankomst te Londen in 1711 wist Georg Friedrich Handel een toppositie in het Engelse muziekleven te veroveren, wat niet zo verwonderlijk is gezien de gestage stroom van meesterwerken die aan zijn pen ontvloeiden: opera’s, oratoria, concerti, sonates, etc.; bovendien was hij een onovertroffen musicus.”
Samenwerkingen
“Deze meer dan veertig jaar fel schijnende ster heeft echter tal van andere boeiende figuren die in Londen met hem samenwerkten dan wel met hem concurreerden in de schaduw gesteld. Maar ook zij hebben prachtige muziek geschreven. Handels muziek was daarbij wel steeds het referentiepunt, zowel voor inheemse componisten zoals Avison en Pepusch, alsook voor een aantal beroemde buitenlanders die een belangrijk deel van hun carrière in Londen genoten: Ariosti, Porpora, Bononcini en de Fesch.”
Locatie: Cunerakerk Rhenen, zaterdag 3 oktober 20.00 uur. Meer informatie en kaarten: www.klassiekaanderijn.nl.









