Van Appelgaard tot Zijveling…
AlgemeenINGEN - Zoals de meeste dorpen heeft ook Ingen een Dorpsstraat (raadsbesluit 27 oktober 1955). Deze weg loopt vanaf de hoek van de Rijnstraat (bij de vroegere Rabobank) tot aan de camping Blijwerven. Hier gaat de Dorpsstraat over in de Bulksestraat. De Dorpsstraat heeft niet altijd deze naam gehad. Ter hoogte van de Molenstraat was het vroeger Hoofdstraat. Wat verder op de Ambachtstraat.
Door Piet Verwoert
Bekende panden zijn onder meer de oude boterfabriek ‘De Meiblom’ (1900-1990). Natuurlijk ook café-restaurant Van Esterik. De eigenaar Goos van Esterik was in de hele Betuwe een bekende ondernemer. In dit typische Betuws café kwamen veehandelaren, reizigers en uiteraard ook dorpsbewoners graag aan de ‘stamtafel’ een borreltje halen. Op zolder waren 6 kamers. Reizigers konden hier overnachten. Een speciale hoek was ingericht om te dineren. ‘Ons Hoekje’. Men kon lange tijd aan dit adres ook de medicijnen afhalen. De tandarts hield er spreekuur.
Vergaderen deed men ook bij Goos. Onder meer kwam de ‘Plattelandsvrouwenverenging hier bijeen. Kort gezegd: een centrale plek voor de Ingense gemeenschap.
Het restaurant is al weer een tijd gesloten. Erg jammer. Het gebouw wordt omgeturnd tot een appartementencomplex. Wat verderop, tegenover de Molenstraat, was het voormalige postkantoor.









