Ruim 50 jaar op d'n ove

LIENDEN - Gerrit en Dina van Ewijk vierden op 21 okt. '75 hun diamanten huwelijk. Op Balferen. Een prachtige mijlpaal. De bruidegom werkte z'n hele leven op d'n ove ( steenfabriek). Tijd om verhalen op te dissen.

Door Piet Verwoert

"Met un platte schup de hoeke van de bakke met klei opvulle. Modder (klei)kruie, dà was 't zwaorste wark op d'n ove. Dan moeste de klei in de kruiwaoge scheppe en in de grondmenger gooie. Neje, dà vuulde de botte wel na un dag. 't Ware lange daoge. Veul gebeurde toen nog met d'n hand."

De klei wier nog afgestoke met d'n schup. We ate tussen de middag niet thuis. 't Ete wier gebrach in keteltjes". De 88-jarige Gerrit begon op 12-jarige leeftijd. Op z'n 65e nam hij afscheid.

"We zijn tevreeje minse hier op Balfere." Na z'n pensioen bleef Gerrit nog een lange tijd actief. Appels plukken en tuinen bijhouden. De 82-jarige Dina zorgt voor de koffie in de keuken waar de potkachel snort. "'k Hè altijd veur de keinder gezurgd, En natuurlijk 't huishouwe. Wark zat, wah wou de. 'k Kan zegge dà 'k in m'n hele lève nie mir dan un tientje aon d'n dokter hè betaold. Da's veul wert gezondheid, of nie dan!".

Wordt de bruiloft in een zaal gevierd?. "Zy de gek. Hier op Balfere is 't gezellig. De keinder en de kleinkeinder komme. We maoke d'r un fijn feest van."