Kom samen de bevrijding herdenken in Ochten

OCHTEN - “Het jaarthema van herdenken en vieren in 2026 is: de geschiedenis leren begrijpen. Het is een oproep aan iedereen om zich in te zetten voor vrijheid en te beseffen wat vrijheid betekent”, aldus de organisatie.

“De laatste ooggetuigen van de Tweede Wereldoorlog overlijden. Binnenkort kunnen ze ons niet meer vertellen over de overrompeling en het daaropvolgende lijden van henzelf en dat van anderen.
We putten straks niet meer uit hun directe herinneringen en stemmen, maar zijn aangewezen op wat is nagelaten aan getuigenissen, waarschuwingen en lessen.”

4 mei

“Gelukkig vieren wij dit jaar op 5 mei 81 jaar bevrijding. Op 4 mei staan we stil bij de afloop van de Tweede Wereldoorlog die hiervoor plaatsvond en waardoor wij weer in vrijheid konden leven.

Dit doen we door samen stil te staan bij de monumenten in Ochten die ons aan die oorlog en de slachtoffers die vielen herinneren.

Maakt u gebruik van de vrijheid samen te herdenken? Het programma start 4 mei om 19.30 uur bij het monument aan de Kerkstraat in Ochten.”